راهنمای خرید هیتر قارچی

Sunday، ۴ Aabaan ۱۳۹۹

حیاط خلوت در فصل تابستان مکان فوق‌العاده‌ای برای هم‌نشینی با مهمانان است، با این حال، وقتی تابستان تمام می‌شود و دمای هوا کاهش می‌یابد، با هیترهای باغی در فصول سرد سال هم می‌توانید برای مدتی طولانی بیرون از خانه بمانید و گرم شوید. هیتر قارچی فضای باز ویلاروز در چندین مدل متنوع قابل نصب است. جهت خرید هیتر قارچی می‌توانید با بررسی انواع آن، نوع مناسب را برای فضای بیرونی خانه‌تان انتخاب کنید.

با مراجعه به فروشگاه ویلاروز از نزدیک کیفیت و مدل‌های جذاب مبلمان باغی را مشاهده کنید.

مدل‌های هیتر قارچی فضای باز

هیترها و بخاری‌های فضای باز در سبک‌ها و اندازه‌های مختلف در دسترس است. علاوه بر ظاهر، انواع مختلف هیتر مزیت‌ها و معایبی دارند. به همین دلیل، در هنگام خرید هیتر قارچی، کارکرد آن مهم‌تر از ظاهر آن است. هیترهای فضای باز به طور معمول در این سه سبک عرضه می‌شوند:


1 . هیتر قارچی ایستاده


هیتر قارچی یا هیتر چتریِ ایستاده شاید انعطاف‌پذیر‌ترین نوع هیتر موجود باشد، چراکه برای نصب به هیچ‌گونه اسباب و تجهیزات خاصی احتیاج ندارد. در این نمونه از هیتر، تکیه‌گاه استوار است و هیتر بر پایه‌ خود می‌ایستد، بنابراین، کمابیش می‌توان آن را در هر جایی نصب نمود. هیترهای ایستاده در مدلهای مختلف عرضه می‌شوند؛ از نمونه‌های بزرگ و فول‌سایز گرفته که معمولا در یک محل ثابت قرار می‌گیرند تا مدل‌های کوچک و پرتابل که در صورت نیاز به آسانی قابل جا‌به‌جایی است.

2. هیتر قارچی رومیزی


هیترهای رومیزی کوچک‌تر‌‌ند و برای فضاهای کوچک‌،‌ مثل بالکن، گزینه‌‌‌‌ بهتری محسوب می‌شوند. جاسازی و حمل این مدل از هیتر قارچی آسان است و می‌توان آن را در صورت عدم نیاز انبار کرد یا با خود به سفر برد.

3. هیتر آویز


هیترهای آویز برای کار گذاشتنِ دائم طراحی شده‌اند. این نوع از هیتر قارچی را می‌توان به سقف یا بر روی دیوار نصب کرد، به‌گونه‌ای که هیچ قسمتی از فضای کف اشغال نشود. نصب ایمن هیتر آویز، نیازمند ابزارآلات و تجهیزات لازم است.


محیط به متر مربع و BTU توصیه شده:


9 - 14 متر مربع 5,000 BTU
14 – 23 متر مربع 6,000 BTU
23 – 28 متر مربع 7,000 ‌BTU
28 – 32 متر مربع 9,000 BTU
32 – 37 متر مربع 9,000 BTU
37 – 40 متر مربع 10,000 BTU
40 - 51 متر مربع 12,000 BTU
51 - 56 متر مربع 14,000 BTU


محل قرار دادن بخاری قارچی


وقتی بحث ایمنی پیش می‌آید محل قرار دادن هیتر فضای باز از همه چیز مهم‌تر است. همیشه پیش از استفاده، راهنمای مدل خریداری شده را مطالعه کنید و سپس اقدام به راه‌اندازی آن نمایید. به‌طور کلی، هیترهای قارچی برای فضای بیرونی طراحی شده‌اند و به شرطی می‌توان از آنها بر روی سطوح چوبی استفاده کرد که همیشه کسی در کنار آنها باشد.

هیترهای الکتریکی را البته می‌توان در محیط‌های سرپوشیده، مثل گاراژ، ایوان پنجره‌دار یا پاسیو سرپوشیده، استفاده کرد. با این حال، هیترهای گازی و پروپان را تنها می‌توان در فضای باز و بدون سقف، استفاده کرد؛ این هیترها گاز کربن مونوکسید تولید می‌کنند و این گاز بدون بو بوده و استنشاق آن برای افراد مضر محسوب می‌‌شود. به همین دلیل، هیتر را باید در محلی قرار داد که از تهویه مناسب برخوردار باشد. همچنین، باید مطمئن شد که هیتر در فاصله‌ای مناسب از مواد قابل‌اشتعال، مثل درختان و بوته‌ها یا پارچه و مبلمان، قرار گرفته است.


نگهداری از هیتر چتری


بخاری‌های فضای باز ویلاروز به‌ گونه‌ای طراحی شده‌اند که تحمل شرایط آب و هوایی ملایم را داشته باشند. با این وجود، اگر آنها را در شرایط جوی نامساعد بیرون نگذارید، عملکرد بهتر و دوام طولانی‌تری خواهند داشت. در شرایط آب و هوایی نامساعد، هیتر را به داخل بیاورید یا پوششی برای محافظت از آن، در برابر باران و برف و تگرگ، فراهم کنید.

اگر در محیط زندگی شما بادهای تندی می‌وزد، بهتر است هیتر را به زمین بسته یا در یک محل امن قرار دهید، و به هر شکل، از حرکت و فروافتادن آن جلوگیری کنید تا دچار آسیب نشود.

نگهداری از هیتر و تمیز کردن آن کار تقریبا راحتی است. اگر بخاری فضای باز شما از نوع استیلِ ضد زنگ باشد، با شوینده‌هایِ استانداردِ لوازم استیل می‌توانید لکه‌های آب را پاک کنید. برای لکه‌های چسبیده نیز از فرچه استفاده کنید. اگر هیتر شما با پوشش پودری روکش شده است، فقط کافی است با آب و صابونِ ملایم آن را تمیز کنید.